چگونه اچ جی لیزر به بالاترین رده جهانی بازار رسید؟

شرایط بازار جهانی سورس لیزر

تولید کنندگان اصلی سورس لیزر فایبر
توان های پایین (۱۰۰w>): IPG (آلمان)، Raycus (چین، متعلق به HGTech)، SPI (انگلستان)
قبل از اینکه Raycus سورس لیزر فایبر را به بازار عرضه کند، بازارهای جهانی از سورس لیزر آلمانی IPG استفاده می کردند و SPI تنها در اروپا رایج بود. امروزه Raycus نزدیک به هفتاد درصد از سهم بازار آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی را در اختیار دارد و به علت عملکرد پایدار و قیمت پایین سهم زیادی در بازار اروپا دارد.
توان های بالا (۸۰۰۰-۱۰۰وات): IPG (آلمان)، Trumpf(آلمان)، Raycus (چین، متعلق به HGTech)
به علت عملکرد پایدار در محدوده ۱۰۰۰- ۵۰۰ وات، سورس لیزر Raycus رقیب IPG و Trumpf است اما از ۸۰۰۰-۱۰۰۰ وات، IPG و Trumpf توصیه می شوند.
تولید کنندگان اصلی سورس لیزر CO2
توان های پایین (۱۰۰w>): Coherent (آلمان)، Synrad (U.S.A)، Rofin (آلمان)
از ۳۰-۱۰ وات سورس لیزر Synrad پایدار و ارزان است و از ۲۰۰-۳۰ وات سورس لیزر Coherent رقابتی است.
توان های بالا (۴۰۰۰-۱۰۰وات): Rofin (آلمان)، Coherent (آلمان)، CP (U.S.A، ۴۹ درصد CP متعلق به HGTECH است)
در توان های متوسط از ۱۰۰۰-۱۰۰وات، سورس لیزر Rofin گران اما پایدار بوده و کیفیت بالایی دارد و از ۴۰۰۰-۱۰۰۰وات، سورس لیزر CP ارزان تر و رقابتی تر است.
تولید کنندگان اصلی سورس لیزر UV/green
Coherent Spectra Physics (آلمان)، Photonics Industry (U.S.A)، Huaray (چین، متعلق به HGTech)
سورس لیزر UV و green به دلیل تاثیر حرارتی خیلی کم سورس لیزر سرد نامیده می شوند و دقت فرایندی بالایی دارند، بنابراین هزینه آن معمولا ۴-۳ برابر سورس لیزر فایبر است. بعد از آنکه Huaray سورس لیزرهای پیشرفته UV و green خود را عرضه نمود، بازار جهانی تغییر کرد و تاکنون بزرگترین مشتریان، تامین کنندگان Apple نظیر Foxconn، Jabil، Flextronic و غیره بوده¬اند. قیمت سورس لیزر Huaray تنها ۳۰ درصد برندهای آلمانی بوده و مشابه لیزر فایبر Raycus است.
جمع بندی
در واقع، در بازار جهانی، برندهای جهانی در ارتباط با سورس لیزر با یکدیگر رقابت می کنند، چه کسی می تواند رقابتی ترین سورس لیزر را تولید کند؟ چه کسی می تواند بر زنجیره تامین و در نهایت بر جهان مسلط شود؟ HGLaser عرضه کننده سورس لیزرهای فایبر، CO2 و UV/green بوده و سورس لیزرهای پیکوثانیه، فمتوثانیه، فوق سریع و نظامی نیز تحت بررسی هستند. HGLaser با اتکا به ۴۶ سال تجربه در صنعت لیزر تصمیم دارد با تلاش روزافزون، خود را به عنوان شرکت جهانی قرن بیست و یکم مطرح کند.
شرایط بازار جهانی میکرو پردازشگرهای لیزری
دستگاه های استاندارد حکاکی لیزر
A. لیزر حکاکی فایبر
نزدیک به ۹۰ درصد کارخانه ها، سورس لیزر Raycus و IPG را برای لیزر حکاکی فایبر انتخاب می کنند. در بازار، رقبای اصلی HGLaser دو دسته اند:
۱- کارخانه های غیر تجاری چینی
۲- برندهای اروپایی
با توجه به رابطه منحصر به فرد با Raycus، HGLaser نسبت به سایر کارخانه ها دارای مزایای فنی و قیمتی بیشتری است.
B. لیزر حکاکی CO2
Synrad، Coherent و Rofin برندهای برتر سورس لیزر هستند اما به دلیل طول عمر بالا و عدم نیاز به نگهداری و تعمیرات، امروزه سورس لیزر CO2 با سورس لیزر فایبر جایگزین شده است. رقابت در بازار نیز مشابه لیزرهای حکاکی فایبر است.
C. لیزر حکاکی UV/green
Coherent Spectra، PI و Huaray سه برند برتر سورس لیزر هستند به دلیل مزایای مطلق قیمت، Huaray و HGLaser بیشتر از ۳۰ درصد بازار چین را در اختیار دارند و نزدیک به ۵۰ درصد تولیدات کمپانی Apple از این ماشین ها استفاده می کنند.
میکرولیزرهای جوش و برش
HGLaser مزیت های مطلقی در این زمینه داشته و طیف گسترده ای از دستگاه های برش/ ایجاد شیار در صنایع الکترونیکی و خودرو دارد.
A. صنعت خودرو
۱) برش و شیاردار کردن سرامیک ها
۲) ایجاد سوراخ و ضعیف کردن ایربگ
۳) جوشکاری باتری
B. صنایع الکترونیکی
۱) حکاکی PCBها
۲) PCB depanel انعطاف پذیر
۳) برش ویفر
۴) سوراخکاری پلاستیک
C. صنعت دخانیات
این صنعت، یک صنعت ویژه بوده و تنها تعدادی از برندهای آلمانی و HGLaser توانایی تولید این دستگاه ها را دارند. این دستگاه ها دارای تکنولوژی بالا و ملزومات اجرایی هستند.
سفارشی سازی ماشین و روش های اتوماسیون
از آنجا که دستگاه های لیزر در ۹۰ درصد صنایع به جز صنایع پایه و تقاضاهای دستگاه های استاندارد کاربرد دارد، حدود ۳۰ درصد سفارشی سازی در گیره، تغذیه و تخلیه کردن، چرخش، دستگاه تنظیم خودکار و غیره نیاز است. HGLaser تیمی بزرگ و با تجربه در زمینه سفارشی سازی دارد و راه حل های ویژه را ظرف سه روز ارائه می دهد.
شرایط بازار جهانی لیزرهای با قدرت پردازش بالا
دستگاه های برش لیزری ورق های فلزی دو بعدی
برندهای اروپایی: Trumpf و Bystronic
قیمت برندهای جدید ماشین های اروپایی ۳-۲ برابر Farley LaserLab (زیرمجموعه شرکت HGLaser و هزینه تعمیر و نگهداری حداقل ۵ برابر Farley است. ده سال پیش تکنولوژی برش لیزری با توان بالا در چین رشد چندانی نداشت و با وجود قیمت بالا فروش خوبی داشت. امروزه در اروپا به دلیل کمک های مالی اتحادیه اروپا، رقابت با آن ها سخت است اما خارج از سازمان ملل متحد، فقط ۱۵-۱۰% کارخانه ها، آن ها را انتخاب می کنند.

برندهای ترکی: Ermaksan، Durma و Nukon
Ermaksan، Durma و Nukon سه برند عمده ترکی هستند که همگی سابقه ای اندک در حدود ۱۵-۱۰ سال دارند. آن ها ماشین آلات خود را با نام کیفیت و قیمت آسیایی (تقریبا ۳/۱ برابر Farley) عرضه می کنند، اما تمامی ماشین آلات تکنولوژی ضعیفی در سورس لیزر دارند. مزایای اصلی آن ها، تکنولوژی CNC و موقعیت جغرافیایی نزدیک به اروپا، خاورمیانه، است.
برندهای چینی: TQ laser، HSLaser و HAN’S Laser
این برندهای چینی همواره بر دستگاه های برش لیزر ارزان و سطح پایین تمرکز می کنند، هزینه آن ها ۱٫۲-۰٫۸۵ برابر Farley بوده و خدمات پس از فروش ضعیفی ارائه می دهند.
دستگاه برش لیزر لوله های سه بعدی
برندهای اروپایی: Trumpf و BLM
قیمت برندهای جدید ماشین های اروپایی ۳-۲ برابر Farley LaserLab (زیرمجموعه شرکت HGLaser و هزینه تعمیر و نگهداری حداقل ۵ برابر Farley است. ده سال پیش تکنولوژی برش لیزری با توان بالا در چین رشد چندانی نداشت و با وجود قیمت بالا فروش خوبی داشت. امروزه در اروپا به دلیل کمک های مالی اتحادیه اروپا، رقابت با آن ها سخت است اما خارج از سازمان ملل متحد، فقط ۱۵-۱۰% کارخانه ها، آن ها را انتخاب می کنند.
برندهای چینی: HSLaser و HAN’S Laser
در چین تنها HSLaser و HAN’S Laser توانایی تولید دستگاه برش لوله تمام اتوماتیک را دارند. هر دو برند کپی دستگاه های برش لوله سطح پایین Trumpf و BLM را تولید می کنند، در حالی که دستگاه های شرکت Farley تکنولوژی بالاتر و عملکرد بهتری دارند.
شرایط جهانی سیستم های جوش لیزری توان متوسط و بالا
HGLaser در این زمینه مزایای منحصر به فردی دارد مخصوصا در صنعت خودرو، مخازن تحت فشار و صنعت فولاد. با توجه به ملزومات فن آوری بالا، در حال حاضر هیچ شرکت چینی ای توانایی ارائه چنین ماشین آلاتی را نداشته و رقبای ما عمدتا اروپایی هستند.
راه حل های پیشرو
۱) لیزر جوش Body-in-White
۲) لیزر تضعیف کردن کیسه هوای خودرو
۳) لیزر جوش لوله
۴) لیزر جوش اگزوز خودرو
۵) لیزر جوش بدنه خودرو
۶) لیزر جوش سپر خودرو
۷) لیزر جوش چرخ دنده خودرو
۸) لیزر جوش تیغ اره
۹) لیزر جوش آنلاین صفحات فولادی
۱۰) لیزر جوش مخازن تحت فشار.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *