موتور پله ای حلقه باز

استپرموتورها، موتورهایی هستند که حرکت آن ها به صورت پیوسته انجام می شود و تعداد گام های مشخصی دارند. به طور معمول تعداد این گام ها در stepper motorها ۲۰۰ گام است. به دلیل این که یک دور ۳۶۰ درجه است، هر گام حرکت شفت ۱.۸ درجه است. اما در درایورهای Ezi-step های FASTECH از تکنولوژی ویژه ای استفاده شده است که هر کدام از این گام ها به ۲۵۰ قسمت تقسیم شده اند. بنابراین مقدار هر گام در این موتورهای پله ای ۰.۰۰۷۲ درجه می باشد. این تکنولوژی باعث می شود که حرکت شفت بسیار پیوسته و بدون لرزش باشد.
Ezi-step های FASTECH در سه مدل Ezi-step-ST، Ezi-step-BT و Ezi-step Plus R موجود است.
Ezi-step-ST دارای استپ موتور و درایو جدا است.
در Ezi-step-BT موتور و استپردرایو با هم و به صورت یک مجموعه هستند.
Ezi-step Plus R نمونه دیگری از محصولات این شرکت است که می توان به وسیله نرم افزار Ezi Motion پارامترهای درایو را تغییر داد و به وسیله آن فرمان اعمال کرد. این نوع از Stepper driver ها همچنین قابلیت communication با حداکثر ۱۶ استپ درایو دیگر از همین نوع را دارا است.
به این رده از محصولات سری موتور پله‌ای Ezi servo نیز اضافه شده است. Ezi servoها در مقایسه با Ezi stepها دارای انکودر هستند که بدین ترتیب به وسیله انکودر فیدبکی از تعداد پالس اجرا شده به stepper drive فرستاده می شود. این موضوع باعث می شود که Ezi servo استپر موتورهای دارای حرکت دقیق تر نسبت به Ezi stepها باشند و در صورت بروز خطا، به وسیله فیدبک دریافتی امکان اصلاح position نیز داشه باشند.
عمل به روز رسانی داده ها در هر ۲۵ میکروثانیه انجام می شود و این موضوع سبب می شود اصلاح موقعیت موتور پله‌ای حتی در سرعت های بالا نیز انجام پذیرد.
Ezi servo ها قابلیت اتصال به نرم افزار و همین طور communication را ندارند. در این رده از محصولات نیز استپ موتور مدل Ezi servo Plus R قابلیت اتصال به نرم افزار و communication دارد.
استپرموتورهای FASTECH دارای ابعاد فلنج ۲۸، ۴۲، ۵۶، ۶۰ و ۸۶ میلیمتر هستند.
وضوح انکودرهای استپ موتورهای سری Ezi servo از ۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ پالس بر دور است.